KATEGORİLERİMİZ
BosİSTENMEYEN TÜYLER

BosGÖĞÜS GELİŞTİRİCİLER

BosCİLT ÜRÜNLERİ
      Cilt Bakımı
      Hemoroid Basur
      Salyangoz Kremi

BosDOĞAL ÜRÜNLER
      Afrodizyak
      Ginseng

BosGENİTAL ÜRÜNLER

BosPARTNERİNİZ İÇİN
      Cinsel Güç
      Erken Boşalma
      Prostat

BosYETİŞKİN BAYANLARA
      Orgazm

BosZAYIFLAMA DİYET

BosHAMAM ÜRÜNLERİ


ÜRÜN ARA

E-HABER SİSTEMİ


E-posta listemize kayıt olup sitemizde yapılan kampanyalardan haberdar olabilirsiniz

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

            İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen Tüyler
icon İstenmeyen Tüyler

Pürüzsüz bir ten, kadınlarda güzelliğin ve estetiğin öncül koşullarından biri olarak görülür, ancak aşırı tüylenme bu güzelliği sadece gölgelemekle kalmaz, aynı zamanda "kıllı" kadının psikolojisini de olumsuz yönde etkiler. Artık hem estetik hem de medikal bir sorun olarak görülen "istenmeyen bölgelerdeki" aşırı tüylenmelerinizin öncelikle nedenini bulun ve sonra da gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanın.

Bugün kendini güzel hissetmek isteyen her kadın, pürüzsüz ve tüysüz bir tene sahip olmak istiyor, ancak her kadın bu kadar şanslı değil maalesef. En başta hormonal bozukluluklardan kaynaklanan aşırı tüylenme hakkında Prof. Dr. Binnur Tüzün: "Kadınlarda normal olarak bir miktar erkeklik hormonu (testosteron) bulunmaktadır, fakat bu düzey erkeklerinkinden çok azdır. Bir miktar da erkeklerden fazla kadınlık hormonunun (östrojen) etkisiyle kadınlarda kıllanma erkeklerden farklı bir dağılım ve yoğunluk gösterir. Tabii ki hormon düzeyleri yanında, kıl folikülündeki (keselerindeki) testosteron metabolitlerine duyarlı algaçlar (reseptörler) da kıl dağılımı ve yoğunluğunu etkiler." diyor ve şöyle devam ediyor:

Kadınlarda saçlı deri dışında koltuk altı ve genital bölgelerde kıl görülmesi gayet doğaldır ve ergenliğe girişle beraber, adet görmenin başlamasından hemen önce ortaya çıkarlar. Çok az miktarda ve sert olmayan tüyler yüzde sakal-bıyık bölgesinde, esmerlerde favori bölgesinde, karında, hatta meme başlarına yakın bölgeler ile bacak ve kollarda görülebilir. Bu son cümlede sayılan bölgeler, sizin için eminiz istenmeyen bölgelerdir ve hele bu bölgelerdeki kılların sayıları artmış ve kalınlaşmış ise bu durum patolojik bile sayılabilir. "stenmeyen bölgelerdeki yoğun ve sert kıllar, hirsutizm (erkek tipi kıllanma) olarak isimlendirilir.

Hirsutizm gösteren kadınlarda, testosteron miktarı ve kıl foliküllerinin bu hormona duyarlılığı artmıştır. Bu durum bazen akne ve saç dökülmesi ile birliktelik gösterir ve bazen de kadınlarda adet düzensizliğine neden olur. Hirsutizmin en sık görülen nedeni, polikistik over (yumurtalık) sendromudur. Bu rahatsızlığa alt batın ultrasonografisi ile kesin tanı konulabilir.

Aynı zamanda hirsutizm; troid, böbrek üstü bezi gibi hormon salan organlardaki kimi hastalıklardan da kaynaklanabilir. Bu organlardaki herhangi bir kist veya tümör hirsutizme neden olabilir, ancak bu daha nadir olarak görülen bir nedendir. Bu hormon salgılayan organların, kafatasında hipofiz-hipotalamus tarafından yönetildiği düşünülürse, bu organlardaki sorunlar da hirsutizm yaratabilir.

Eğer sizde de aşırı tüylenme, yani hirsutizm problemi varsa, psikolojik durumunuz da biraz bozuk olabilir. Bunun nedeni aşırı kıllanma olabileceği gibi, endokrin sistemindeki aksamaların siz de yarattığı olumsuz psikolojik etkiler de olabilir.

Eski yıllara göre, kadınlarda aşırı tüylenmenin sıklığında artış olup olmadığı bilinmemektedir, fakat küçük çocuklarda erken ergenliğe giriş olarak nitelendirildiği biliniyor. Kadınlarda aşırı tüylenmenin nedeni olarak, son yıllarda hormonlu gıdalar üzerinde de durulmaktadır.

"stenmeyen bölgeler dışındaki fazla sert olamayan tüyler kadınlar için normaldir, fakat çoğu zaman bunlar için bile epilasyon isteyebilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan en iyi epilasyon yöntemi ise, ehil ellerde yapılan lazer epilasyonlardır. Bu epilasyon türü, çok çeşitli lazer ve ışık kaynakları ile yapılabilir. Lazer epilasyon, çoğu zaman beyaz tenli, koyu renk ve sert kıllı kadınlarda daha başarılı sonuçlar verir. Bazı ışık türleri de özellikle son seanslarda kalan yumuşak ve açık renkli tüyler içindir. Eğer ten renginiz koyu ise, lazer uygulamalarında sorun yaşayabilirsiniz, çünkü ışık kıldaki koyu rengi veren pigment (melanin) tarafından emilerek etki gösterir ve deride de bu pigment çok olduğunda ışığı fazla emeceği için derinizde yanıklar oluşabilir. Bu nedenle yazın veya solaryumla esmerleştiyseniz, bazı lazer tipleri sizin için uygun olmayabilir.

Lazer uygulamalarının yan etkileri, koyu veya açık leke bırakmaları ve hafif deri yanığı oluşturmalarıdır. "yi uygulamalarla bu yan etki oranları çok düşük kalır. "ğneli epilasyona göre lazer, daha kolay ve emin bir yöntem olabilir, fakat biraz daha pahalı bir yöntemdir. Ülkemizde en sık başvurulan diğer epilasyon yöntemleri ise, epilasyon makineleri, jilet, klasik ağda, sir ağdalar ve tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü kremler, kadın jiletleri ve epilasyon makineleri de gün geçtikçe hızla gelişmektedir. Bu epilasyon gereçlerini uzun süreli kullandığınız takdirde ya da yaşınız ilerledikçe, kıl yoğunluğunuz zaten azalır.

Eğer hormonal bir bozukluktan kaynaklanan bir kıllanma probleminiz varsa, hem endokrin tedavisi hem de lazer epilasyon yöntemlerine başvurabilirsiniz. Lazerle birlikte hormon ve akne ilaçları kullanmanız, herhangi bir yan etkiye yol açmaz.

"stenmeyen bölgelerde rahatsız edici boyutlarda kıllanmalarınız varsa ve bundan yakınıyorsanız, en mantıklı yol bir Dermatolog'a muayene olmanızdır.
Haber Etiket
 

Önemli : Sitemizde Bulunan Bilgiler Sadece Bilgi Amaçlı Derleme Bilgilerdir. Doktor Tavsiyesi Yerine Geçmezler. Var olan sağlık problemleriniz için lütfen doktorunuza danışınız. Sitemizin içeriği ile ilgili herhangi bir problemde lütfen Buraya Tıklayarak Bize Ulaşın...


 
ONLİNE İŞLEMLER
      BİZE ULAŞIN
      HABERLER
      HAKKIMIZDA
      TESLIMAT

POPÜLER HABERLER
Erkekler Sexte Ne İsterler
Erkekler Sexte Ne İsterler
icon Haber Detay

Dolgun Göğüsler İçin
Dolgun Göğüsler İçin
icon Haber Detay

Erken Boşalmayı Önleme
Erken Boşalmayı Önleme
icon Haber Detay

Vajinal Genişleme Nedenleri
Vajinal Genişleme Nedenleri
icon Haber Detay

Orgazm Evreleri
Orgazm Evreleri
icon Haber Detay

Sarkık Göğüs Sorunu
Sarkık Göğüs Sorunu
icon Haber Detay

Kızlık Zarı
Kızlık Zarı
icon Haber Detay

Göğüs Neden Sarkar
Göğüs Neden Sarkar
icon Haber Detay

Orgazm Olamama
Orgazm Olamama
icon Haber Detay

Kadınlar Sexte Ne İsterler
Kadınlar Sexte Ne İsterler
icon Haber Detay


YENİ HABERLER
Cinsel Kaydırıcılar
Cinsel Kaydırıcılar

Haber Detay

Orgazm Evreleri
Orgazm Evreleri

Haber Detay

Orgazm Olamama
Orgazm Olamama

Haber Detay

Prostat Belirtileri
Prostat Belirtileri

Haber Detay

Prostat Nedir
Prostat Nedir

Haber Detay


ÜRÜN ARAMALARI
erken boşalma cinsel isteksizlik kaydırıcı afrodizyak cinsel istek geciktirici ginseng vajina daraltıcı cinsel kaydırıcı tüy dökücü vajina daraltma sperm sayısı sarkık göğüs vajina akne oral seksCinsel Sağlık

Prezervatif - Geciktirici - Sperm Artırıcı - Göğüs dikleştirme - SexShop